Yeni yönetmelik ile internet üzerinden yapılan yayınlara RTÜK değdi. 1 Ağustos’ta Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelikle birlikte internet üzerinden yapılan radyo ve televizyon yayınlarına lisans şartı gelmiş oldu. Yönetmeliğe göre Netflix, Youtube, BluTV, Spotify gibi internet üzerinden yayın yapan birçok platformun RTÜK’ten yayın lisansı almaları zorunlu hale geldi. Tüm internet yayını yapan platformlar abonelik tarifelerini RTÜK’ün onayına sunmak ve yıllık satışlarının da binde beşini üst kurula ödemek zorunda.

Uydu ve kablolu gibi  yayınlar için lisansı olan platformlara internet üzerinden yapacakları yayınlar için ise ücretsiz lisans alma imkanı tanıyor. Fakat bu imkanı kullanabilmeleri için internet üzerinden yapacakları yayınlarda değişiklik yapmadan gerçekleştirme durumları  ve eş zamanlı yapıyor olmaları şartı var. Söz konusu kuruluşların, internet üzerinden yayın yapmak istemeleri halinde İNTERNET-İBYH (isteğe bağlı yayın hizmeti ) de almaları gerekecek. Gerçek kişilerin ise lisanslandırılması olmayacak.
Lisansı olmayıp da internet üzerinden yayın yapanlara  da RTÜK  tarafından belirli yaptırımlar uygulanacak.Yaptırımlar kapsamında, içeriğin çıkarılması veya erişimin engellenmesi ile birlikte yaptırım uygulanacak platformların yetkilileri ile ilgili yasal işlemler başlatılacak olması var.
İnternet üzerinden yapılan yayın lisansları 10 yıl süreyle verilecek.Ücretler ise;

İNTERNET-Radyo yayın lisansı için 10 bin lira,
İNTERNET-Televizyon yayın lisansı ücreti için 100 bin lira,
İNTERNET-İsteğe Bağlı Yayın Hizmeti yayın lisansı ücreti için ise 100 bin lira olarak belirlendi.

Abone ve kullanıcıların ücret ödediği platformlar ise yıllık net satışlarının binde beşini aynı yılın nisan ayı sonuna kadar
RTÜK‘e ödemek zorunda.