Paylaşım butonları web sitesinde doğru yerlerde kullanıldığında, ziyaretçilerin sosyal medya hesaplarınıza kolayca erişmesine yardımcı olur. Sosyal medya paylaşım butonlarını kullandığınızda daha kolay ve hızlı bir şekilde sosyal medya hesaplarınızdaki etkileşimi ve takipçi sayınızı artırmış olursunuz.

İnternet kullanıcısı olup da sosyal medya hesabı olmayan kişi var mıdır? Elbette vardır ama oldukça az. Böyle olunca web sitesi olanlar sosyal medya mecralarında daha kolay erişilebilir ve paylaşılabilir olmayı istiyor.
İnternet kullanan kişilerin çoğu okudukları, gördükleri , beğendikleri, eğlendikleri tüm içerikleri (yazıları,videoları,görselleri)çevresindeki kişilerle ve sosyal medya hesaplarındaki takipçileriyle paylaşmaktan  keyif alırlar. Paylaşmak istedikleri içeriği URL kopyalayarak değil de kısa yoldan, sosyal medya paylaşım butonlarını kullanarak paylaşmak isterler. Paylaşım butonu eklemeniz ile web sitesinin trafiği ve etkileşimi artmış olur. Daha fazla kişiye ulaşmış ve web sayfasının popülerliği yükselmiş olur.
Sosyal medya paylaşım butonlarını kullanırken, web sitenizin hangi bölümlerinde bu araçları kullandığınız da oldukça önemli. Doğru yerlerde kullanmak, ziyaretçilerin paylaşım butonlarıyla daha fazla etkileşme girmesini sağlayacağından alacağınız geri dönüşümler de artmış olacaktır.
Web sitenizin farklı yerlerinde paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz. Sayfanızın en üst bölümünde ya da en alt bölümünde, sayfanızın yan alanında gibi. Butonları kullanırken çok aşırıya kaçmamaya,özel tasarımlı butonlar kullanmamaya ve çok fazla ağ eklememeye dikkat etmelisiniz.

Sosyal medya hesaplarınızın takipçi sayısını ve etkileşimini arttırmak için uyguladığınız yöntemlerin yanında web siteniz ile ilgili detayları eklemeniz oldukça fayda sağlayacaktır. Sosyal medya paylaşım butonları olmayan web siteleri, kişilere ulaşılmaz denemez.Ama sosyal medya paylaşım butonu olan bir web sitesi daha fazla kişiye daha hızlı bir şekilde ulaşır.
Tüm sosyal medya hesaplarının, sosyal medya paylaşım butonlarını kullanmanıza gerek yok.En aktif ve en bilinir olmasını istediklerinizi eklemeniz yeterli olacaktır.

Eğer web sitenizi ziyaret eden internet kullanıcılarını sosyal medya hesaplarınıza yönlendirmek istiyorsanız sosyal medya paylaşım butonlarını göz ardı etmemelisiniz. Bu durumda web sitesinde sosyal medya paylaşım butonu olması oldukça önemli.Unutmayın ki her bir parça birbirinin tamamlayıcısı niteliğinde.