Google, Google Shoelace ile geliyor.

Google sosyal medya dünyasına bir kez daha adım atıyor. Milyonlarca kullanıcıya sahip uygulaması bulunan Google, sosyal medya uygulamalarında bu başarıya ulaşamamıştı. 2011 yılında kullanıma sunulan sosyal medya uygulaması Google Plus başarılı olamamış ve kapatılmıştı.

Google Plus ile istediği başarıyı yakalamayan Google, şimdi Google Shoelace ile geri dönmeye hazırlanıyor.  Google bünyesinde bulunan bir çok şirketten biri olan Area 120’nin üzerinde çalıştığı sosyal medya uygulaması yerel etkinlikleri organize etmeyi amaçlıyor.

Peki nedir bu Google Shoelace?

Şu anda hala test aşamasında olan Google’ın, yeni uygulaması etkinlikler üzerine yoğunlaşıyor.

Şöyle ki, kullanıcılar ilgi alanlarına göre uygulamada bulunan etkinlikleri takip edebilecek, yeni etkinlikler oluşturabilecek ve istedikleri kullanıcıları davet edebilecekler.

Kullanıcılarını ilgi alanlarına göre belirlenen ve her gün güncellenen  yeni etkinlikler hakkında bilgilendirecek. Bu sayede ilgi alanlarının aynı olduğu insanlarla tanışmayı sağlayacak.

Facebook Etkinlikler’e yeni bir rakip denebilir aslında.

Google Shoelace oldukça sade bir tasarıma ve kolay kullanıma sahip bir sosyal medya uygulaması olacak. Etkinliklerin harita üzerinden de takibi yapılabilecek.

Daha test aşamasında olan uygulamanın detayları hakkında çok fazla bir bilgi bulunmuyor. Şu an için yalnızca New York’ta yaşayan test kullanıcıları tarafından kullanılıyor.

Google’ın, yeni sosyal medya uygulaması Google Shoelace hakkında ilerleyen zamanlarda daha fazla bilgi açıklaması bekleniyor.

Bakalım Google bu kez sosyal medyada istediği başarıya ulaşabilecek mi?