Grafik tasarım deyip geçme! Firmaların dikkat çekmek için kullandığı görsellerin yaratılması,düzenlenmesi, logolar,broşürler,web siteleri,ambalajlama,menüler,tabelalar,kitap ve dergiler, kartvizitler ve daha bir çok şey grafik tasarımlarının kullanıldığı akla ilk gelen yerlerdir. Örneğin özgün,dikkat çekici ve etkileyici bir logo,marka kimliği ve bilinirliği için oldukça etkilidir.

Ve tabi ki grafik tasarım için sosyal medyanın temel taşı, olmazsa olmazı dememiz yanlış olmaz. Üstelik de ortaya konan tasarımlar yaratıcı bir grafikerin elinden çıkmış ise,kalıcı ve şahane işler görmüş oluyoruz. Görsellerin gücünü en iyi burada görürüz diyebiliriz.
Günümüzde her şeyi sosyal medya üzerinden yapıyoruz; alışveriş,etkinlik takipleri,sosyalleşme,satış ve pazarlama ve daha birçok şey, hal böyle olunca sosyal medya üzerinden anlatma,anlaşma şeklimiz de değişime uğramış oluyor.
İçinde bulunduğumuz durum,toplumu ve okumanın bu kadar az olduğu zamanda tabii ki görseller anlatıyor isteneni. Peki her görsel bekleneni karşılıyor mu?, tabi ki hayır.

Firmalar ve markalar istedikleri etkileşimi,geri dönüşü almak istiyor bunun içinde çoğu firma,marka bir grafik tasarımcı ya da grafik tasarım ajansı ile çalışıyor. Doğru etkileşimi almak, hedeflenen kitleye ulaşmak,bilinir-tanınır olmak adına, firma ve markaların ne istediğini bilmeleri oldukça önemli. Ne istediklerini bilmelerinin yanında özgün,dikkat çekici bir tasarım için,grafikerin de özgür bırakılması çok önemli. Grafiker ile çalışmanın amacı işi bilen birinin desteği ise iş ne kadar bilene bırakılırsa o kadar güzel sonuçlar alınacaktır.
Yani bizim canımız grafikerimizin de söylediği gibi “sen ne istediğini söyle ve bekle,ortaya çıkan hem seni hem beni mutlu etsin, aaa biraz beni bana bırakın lütfen.”

Kimse bildiği,yaptığı işte,konuya hakim olmayan birileri tarafından yönlendirilmeyi istemez ve kabul etmez.

BeCreative ailesi olarak yaptığımız işlerde, hayal gücümüzle ürettiğimiz fikirleri görsele döküyoruz ve çok mutluyuz.
Siz de farklı özgün bir şeyler görmek isterseniz buyurun sitemizden biraz inceleme yapın:)