Instagram yaş ve cinsiyet farketmeksizin her birimizin en sık kullandığı sosyal medya platformu. Instagramı her ne kadar sık kullanıyor olsak da sosyal medya platformları ile ilgili her şeyi bilmemiz tabi ki mümkün olmuyor. Instagram gibi çok kullanılan sosyal medya platformları, sürekli ve çok hızlı bir şekilde değişiyor.

Biz de sizler için en çok kullanılan, Instagram ‘ın en az bilinen özelliklerini buraya bırakıyoruz.

🔸Instagram kamerasıyla video çekerken yakınlaştırma özelliğini kullanabilirsiniz. Video çekerken, yakınlaştırma yapmak için yapmanız gereken tek şey parmağınızla ekranı ileri geri hareket ettirmek .

🔸Instagram hikayelerinden hoşlanmadığınız ya da sürekli görmekten sıkıldığınız kişileri gizleyebilir ve istediğiniz zaman yeniden açabilirsiniz. Görmek istemediğiniz hikayeyi gizlemek için ayarlar kısmında uğraşmak zorunda değilsiniz. Ana ekranda kişinin hikayesine uzunca basarak hikayesini gizleyebilirsiniz.
🔸Instagram hikayelerinizdeki yazı renklerinden sadece belirlenenleri kullanmak istemiyor, tüm renk tonlarını kullanmak istiyorsanız tek yapmanız gereken, yükleyeceğiniz içerik, düzenleme modundayken sağ üst köşede yer alan “Aa” kısmına tıklayıp, sonra ekranın alt kısmında bulunan renklerden hangi rengin tonunu kullanmak istiyorsanız o renge uzunca basmanız böylelikle seçtiğiniz rengin sizin için en uygun olan tonlarını Instagram hikayelerinizde kullanabilirsiniz.
🔸 Instagram’da düz yazılardan sıkılanlar için bir alternatif de gölgeli yazı kullanmak. Instagram hikayelerinizde gölgeli yazıları kolayca yazabilirsiniz.Bunun için; yazı kısmına veya çektiğiniz fotoğraf ve video kısmına yazacağınız metini iki defa yazmanız gerekiyor yalnız bu iki metinin renklerinin farklı olması gerekli. Daha sonra iki metni üst üste getirin ve ikinci metni biraz sağ alt kısma doğru taşıyın. Gölgeli metniniz hazır.

Instagram reklamlarında oldukça işe yarayabilecek küçük dokunuşları bu şekilde yakalayabilir ve takipçi sayınızı arttırabilirsiniz.
Umarız kolayca uygulayabileceğiniz bu farklılıklar size iyi gelir.