Hesapları bağlama ile ilgili zaman zaman sorun yaşandığını biliyoruz, bununla alakalı çokça soru ve sorunla karşılaşıyoruz. Biz de, Instagram ve Facebook hesapları bağlama nasıl oluyor diye merak eden kişiler için küçük yardımcı bir yazı yazmak istedik.

Instagram ve Facebook, sosyal medya kullanımında pazarlama stratejisinin ayrılmaz ikilisi. Instagram’ın Facebook’un bir parçası olduğunu bilmeyen yok sanırım. Facebook, Instagram’ı bünyesine aldığından beri, Facebook Business ile birlikte yöneticilerin her şeyi tek bir yerden yönetmesine olanak tanıyor. Peki, bu ne demek? Instagram hesabınızdaki paylaşımlarınızı, Facebook sayfanızdaki takipçilerinizle de paylaşmayı amaçlıyorsanız, Facebook’a girip tekrar paylaşmanıza gerek yok demek. Yapmanız gereken Instagram sekmesini Facebook sayfanıza bağlamak böylece Instagram üzerinden yaptığınız paylaşım otomatik olarak Facebook sayfanızda da paylaşılacaktır. Yeni güncelleme ile birlikte artık mesajlar da tek bir yerden görülüp cevaplanabilir halde geldi. Instagram üzerinden Facebook’a gelen mesajlarda dahil tüm mesajlarınıza ulaşabiliyorsunuz.

Instagram ve Facebook hesaplarını bağlamak düşünüldüğü kadar zor bir işlem değildir. İlk önce kesinlikle gerekli ola, bağlamak istenilen Facebook sayfasının yöneticisi olunması gerektiğidir.

Eğer Facebook hesabında yönetici olunduysa hesapları bağlama için sırasıyla izlenmesi gereken yol;

Facebook için hesap bağlama ;

Öncelikle, Facebook’ta oturum açılmalı ve sol tarafta yer alan menüden “Sayfalar” a girilmelidir.

Yöneticisi olunan Facebook sayfasında sol tarafta yer alan menüden  “Ayarlar” a girin.

Sol taraftaki sayfa ayarları kısmı aşağı kaydırıldığında Instagram sekmesi görülecektir “Instagram” a girin.

Açılan pencerede “Hesabı Bağla” yı tıklayıp, bağlamak istediğiniz Instagram hesabının kullanıcı adını ve şifresini girin. 

Instagram için hesap bağlama;

Instagram’da oturum açılmalı ve profil sayfasına gidilmelidir.

Profil sayfasında, sağ üst kısımda bulunan  üç çizgiye tıklayın ve açılan sayfada bulunan “Ayarlar” a girin.

Açılan pencereyi aşağı kaydırın ve “Hesaplar Merkezi” ne girin.

Açılan sayfada “Hesaplar ve Profiller” e girin ve “Hesaplar Ekle” kısmından bağlamak istenilen Facebook sayfasını seçin.

Böylece hesapları bağlamış olacaksınız.