Şiddet bulaşıcıdır, sevgi de öyle ve aslolan senin hangisini seçtiğin! Şiddet şiddeti doğuruyor bunun farkına varmak bu kadar mı zor?

Şiddet de sevgi de bulaşıcıysa sevgi neden seçilmiyor? Sevmek,sevgiyi bulaştırmak daha mı zor?

Çocukluk döneminde aile ya da yakın çevrede başlayan,öğrenilen şiddet yok olmuyor,bitmiyor ve genetik bir miras gibi aktarılıyor. Şiddete tanıklık eden,maruz kalan her birey, ilerleyen dönemlerinde kendinden güçsüz gördüğü canlı,cansız farketmeden bir şeylere şiddet uygular duruma geliyor.

Her gün yeni bir şiddet haberi görmek ve bunlar ile yaşamak zorunda mıyız? İstemiyoruz!!

Korkuyoruz,kendimiz için korkmuyorsak başka bir kadının,adamın,çocuğun,hayvanın,ağacın geleceği, geleceğimiz için korkuyoruz. Madem sevgiden daha kolay geliyor şiddet uygulamak,o zaman şiddeti engellemek için kesinlikle caydırıcı cezalar olmalı. Kişinin uyguladığı şiddet,neye karşı ve ne şekilde olursa olsun bunun bir cezası olmalı.

Kadın,erkek,çocuk,hayvan,doğa, canlı ya da cansız ne varsa şiddetin hiçbir türlüsüne maruz kalmamalı.

Bir insanı giydiği kıyafet yüzünden aşağılayamaz,tecavüz edemez, öldüremezsin!

Bir insanı inancı ve tercihleri sebebiyle yargılayamaz,zarar veremezsin!

Bir insanla fiziksel özelliklerinden dolayı dalga geçemezsin!

Bir hayvana işkence ve tecavüz edemez,öldüremezsin!

Bir ağacı,ormanı  ne sebeple olursa olsun, sinirini başka bir şeyden çıkaramadığın için yok edemezsin!

Sen kimsin ki sana ait olmayana bu şekilde zarar verebilesin? Gördüğün,duyduğun hatta dokunduğun hiçbir şey sen yok et diye var olmadı!

Şiddetin hiçbir şekli kabul edilemez!

Bir çocuğu annesiz,

Bir anneyi çocuksuz,

Bir insanı -gözü gibi baktığı,çocuğu gibi kolladığı, üstelik zararsız ve savunmasız- hayvanından ayıramaz, onu dostsuz,

Sokakları,ağaçları hayvansız,bomboş,

Doğayı ve insanlığı, oksijensiz, susuz bırakamazsın!!

Şiddet,şiddettir! Neye,kime,nasıl ve ne gerekçe ile uygulanırsa uygulansın kabul edilemez,edilmemelidir! Her gün bir şeylerin yok oluşuna üstelik sıradan,normal şeylermiş gibi şahit olmak, üzülmek ve böyle yaşamak istemiyoruz.

Son dönemde iyice artan,sıkça duyduğumuz,televizyonda,sosyal medyada sürekli önümüze çıkan kadın cinayetlerinin sonu gelsin istiyoruz. Kadın cinayetlerini durduracağız platformu 2020 Haziran raporunu yayınladı ve  “Haziran Ayında 27 Kadın Cinayeti, 23 Şüpheli Kadın Ölümü” !!!!

14 kadın hayatına dair karar vermek isterken öldürüldü” diye yazıyor kadın cinayetlerini durduracağız platformu. Kendi hayatlarını yaşamak ,kendi kararlarını almak istediler sadece.

Peki bu kadınlar kimler tarafından öldürüldü?

Kadın cinayetlerini durduracağız platformunun açıklamasına göre;

“Haziran ayında öldürülen 27 kadının 3’ünün kim tarafından öldürüldüğü tespit edilememiştir. 11’i evli oldukları erkek, 2’si birlikte olduğu erkek, 3’ü tanıdık biri, 3’ü akraba, 3’ü baba, 1’i eskiden birlikte olduğu erkek ve 1’i de erkek kardeşi tarafından öldürülmüştür.”

Becreative Reklam Ajansı olarak sosyal medyanın gücünü kullanıyoruz ve doğru kullanıldığında yarattığı etkileri önemsiyoruz. Bu anlamda sosyal medyayı doğru ve yararlı olacak şekilde kullanmak bizim hem sorumluluğumuz hem önceliğimiz!