Threads, Instagram’ın yeni  uygulaması. Yakın arkadaş arası iletişime dayalı ve DM’ye  alternatif olarak hazırlanan bir uygulama.

Yakın arkadaşlar arasındaki iletişime özel olarak kullanılacak.  Threads, Yakın arkadaşlar arasında daha hızlı bir şekilde video,durum güncellemesi  hikaye ve fotoğraf paylaşımı yapılabilmesi için tasarlandı.

Snapchat’e  benzeyen bir arayüze sahip olan  uygulamanın asıl aması kullanıcıları mesajlaşmaya yönlendirmek. Ve tabi ki belli bir süre içerisinde silinen fotoğraflar ve videolarla  daha fazla paylaşım yapılması planlanıyor.  Snapchat gibi, uygulama açıldığı anda direkt kamera erişimi sağlanıyor olacak. Filtreleme ve etiketleme gibi özellikler ekrana birkaç dokunma ile kolayca yapılabilecek.

Peki bu uygulama nasıl kullanılıyor ?

Aslında herkesin  alışık olduğu bir kurulum ve kullanımı var. Threads uygulamasının indirilmesi öncelikli tabi ki. Uygulama yüklendikten sonra Instagram’daki yakın arkadaşlardan bir liste oluşturulması gerekiyor.Bu liste Instagram yada Threads üzerinden düzenlenebiliyor. Yani kullanımı oldukça kolay.

Uygulama ile yakın arkadaşlara video, hikaye , fotoğraf paylaşımının yanı sıra konum paylaşımı da yapılabiliyor hatta konum paylaşımlarına kısar notlar eklenebiliyor.

Uygulamanın DM’nin yerine geçmesi bekleniyor. Şu an için Türkiye’de olmasa da, uygulama Google Play’de yayında. Yakın zaman içinde IOS için de yayınlanması bekleniyor.