Sosyal medya dünyasına yeni bir uygulama daha girdi üstelik yerli.

Türk girişimci ve mühendislerin 3 buçuk yıl üzerinde çalıştıktan sonra piyasaya  sunulan uygulamanın ismi “Yazbee”. Uygulamanın 50 milyon sosyal medya kullanıcısına hizmet verebilecek alt yapıya sahip olduğu söyleniyor.

“Yazbee” uygulamasının önümüzdeki yıl içinde 30 milyon kullanıcıya ulaşması bekleniyor. Bir yılda 30 milyon kullanıcı hedefi biraz iddialı olsa da yerli olmasından dolayı baya bir ilgi çekebilir gibi.

Yerli sosyal medya uygulaması kurucusu Arif Ünver , hukuk,yazılım ve veri analistleri başta olmak üzere toplamda 500 nitelikli insana iş sağlama potansiyeli taşıdıklarını da belirtti.

Yerli sosyal medya uygulamasının kurucu başkanı Arif Ünver sosyal medya kullanıcı olan her kişinin ilgi duyabileceği 24 konu belirlediklerini açıkladı. Haber, kariyer,siyaset,magazin,spor,mizah,teknoloji ve genç gibi bir çok konu başlığı bulunuyor.

Yerli sosyal medya uygulaması “Yazbee” özelliklerinden bir tanesi diğer sosyal medya platformlarından farklı olarak beğenmeme seçeneğinin olması. Üstelik kullanıcılar beğenenleri görebiliyorken beğenmeyen kullanıcıları göremiyor.Bu şekilde insanların kendilerini rahatça ifade edebilecekleri düşünülmüş. Bir diğer farkı ise kullanıcılar kişileri takip etmeden de ilgi alanlarına göre konu başlıklarını takip ederek paylaşımları görebiliyorlar. İngilizce dil seçeneği de mevcut bu arada. Çalışmalara devam ettiklerini ve yeni özellikler de getircekelerini söylüyorlar.

Yüzde yüz yerli sosyal medya uygulaması “Yazbee” sloganı ise “senyazdiye”.

Bu arada insanlarda en fazla kafa karışıklığı ve sıkıntı yaratan verilerin paylaşımı konusu “Yazbee” için söz konusu değil. Platformdaki tüm veriler Türkiye sınırları içinde saklanıyor olduğundan bilgilerin yurtdışına aktarılması gibi bir sıkıntının olmadığı söylenenler arasında.

Yerli sosyal medya uygulaması “Yazbee” IOS, Android ve Web üzerinden ulaşılabilir durumda. Diğer sosyal medya platformalarında olduğu gibi Ad-Soyad, Kullanıcı Adı, E-posta ve şifre ile kayıt oluşturuluyor ve e-posta ile onaylatılıyor. Hepsi bu.